روبات تحویل غذای Servi از کمپانی The Bear Robotics

روبات "Servi" از کمپانی The Bear Robotics با تحویل غذا به میزهای رستوران ها و تمیز کردن میزها بعد از هر وعده، با جریان کار رستوران ها همراه می شود. به محض رسیدن مشتریان، Servi با صدایی گرم و ادای احترام به آن ها خوشامد می گوید. سپس Servi  سفارشاتی را که مشتریان ثبت کرده اند را مستقیما به آشپزخانه تحویل می دهد. زمانی که سفارشات آماده می شوند، در یکی از دو قسمت بالایی Servi قرار داده می شوند تا به میز مشتریان تحویل داده شوند. Servi در طول مسیر، با دقت از برخورد با موانع و یا افراد جلوگیری می کند. پس از اتمام غذا، Servi سر میزها حاضر می شود تا مشتریان ظروفشان را در محفظه ی پایینی بدنه ی او جاگذاری کنند.

Whipsaw هنگام توسعه ی طراحی Servi، تمام انواع محیط های رستورانی را در نظر گرفت؛ از فضاهای تنگ و شلوغ تا سالن های نورانی ضیافت با طراحی داخلی بی نقص. همچنین Servi تا حد امکان بی سرو صدا و ایمن و همچنین قابل شست و شو طراحی شده است. به علاوه، با به کار بردن تکنولوژی های فراوان در پاهای کوچک Servi از مانع شدن آن برای افراد جلوگیری کرده اند.

Servi در حال حاضر در رستوران های متعددی در ایالات متحده ی آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد؛ و در همین زمان کوتاه موفق شده تا مشتریان را با طراحی کارآمد و طبیعت تعاملی اش تحت تأثیر قرار دهد.

خدمات: طراحی صنعتی، مهندسی مکانیک، UX(تجربه ی کاربری)

سال ساخت: 2019

برنده ی جایزه ی IDA

 

منبع: Whipsaw.com

ترجمه و نگارش: سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم : عاطفه جفایی