زنان چگونه می توانند در حوزه ی دیزاین موفق شوند؟

 (قسمت اول )

Whipsaw ماه گذشته با بخش زنان در طراحی دانشگاه ایالتی سن خوزه برای یک رویداد مجازی مربوط به راهنمایی و هدایت جامعه ی طراحی صنعتی زنان برای انتقال از مدارس و دانشگاه به دنیای کار، همکاری کردند.

Jillian Tackaberry از MNML، Jordan Bahler از IDSA و Verena Paepcke-Hjeltness از  IDSA و دانشگاه ایالتی Lowa، استراتژی هایی را که دانشجویان برای ورود به دنیای کار باید بدانند، همراه با روش هایی برای پیشرفت در دنیای کار را بررسی کردند.

حدودا 43% از فارق التحصیل های رشته ی طراحی صنعتی زنان هستند؛ اما به سختی 20% از افراد مشغول به کار در این حوزه را زنان تشکیل می دهند. Bahler می گوید: "در طول تاریخ علی رغم اینکه تقریبا نیمی از افراد جامعه را زنان تشکیل می دهند؛ چیزها، حتی محصولات مورد نیاز و مصرف زنان، توسط مردان طراحی و تولید شده است." Tackaberry هم در پی صحبت های او گفت: " برای نیمی از جامعه بسیار مهم است که بدانند در دنیای دیزاین نشان داده می شوند."

دانشجویان طراحی می توانند از طرق زیر خود را برای ورود به دنیای کار آماده کنند.

 

  • اعتماد به نفستان را بالا ببرید و صدای خودتان را کشف کنید.

Bahler: مهارت نگاه کردن و آموختن را جدی بگیرید. در هر فضایی که قرار می گیرید؛ آن را و عملکرد افراد را به دقت ببینید و بسنجید. اینگونه زمانی هم که صحبت می کنید جدی گرفته می شوید.

Tackaberry : از زمانتان به عنوان یک دانشجو استفاده کنید و تا می توانید تجربه کسب کنید تا بدانید چه چیزهایی را دوست می دارید و چه چیزهایی را نه. مسیرهای بسیاری وجود دارند که می توانید انتخاب کنید. با استراتژی عمل کنید. به اطرافتان دقت کنید. تحقیق کنید و آن چه را دوست دارید تجربه کنید.

Paepcke-Hjeltness: برای افزایش اعتماد به نفستان با تمرکز بر آن چه که در آن خوب هستید، وارد دنیای کار شوید و خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

  • پورتفولیوتان را درست تنظیم کنید.

Bahler : هیچ فرمول ثابتی برای ساختن پورتفولیو وجود ندارد. هر کمپانی پرسپکتیو و نقطه نظری متفاوت دارد اما بخش هایی وجود دارند که باید آن ها را نشان دهید: اسکچ و ظاهر، پروسه و تحقیقات.

باید هر سه ی این موارد را داشته باشید تا از اولین مرحله گذر کنید. اگر بهترین کارتان نیست پس جایی هم در پورتفولیوی شما ندارد. یا درستش کنید یا کنارش بگذارید. پورتفولیویتان را با چیزهایی که در آن بهترین نیستید پر نکنید. بهترین پروژه تان را اول قرار دهید چون برخی افراد فقط تا همین میزان از پورتفولیو را نگاه می کنند و اگر به اندازه کافی خوب نباشد آن را کنار می گذارند.

گاها در دنیای تولید طراحان مجبور به طراحی محصولی هستند که از آن ها خواسته شده. تغییر به این نوعِ نگاه به پروژه می تواند کمی چالش برانگیز باشد زیرا این بار با محدودیت هایی روبه رو خواهید بود. از این رو تعادلی در نوع پروژه هایی که ضمیمه می کنید ایجاد کنید.

Tackaberry : بسیار مهم است که ظاهر پورتفولیو، طراح بودن شما را نشان دهد.

نقطه قوتتان را تبدیل به برندتان کنید. همچنین در این زمان پورتفولیوی فیزیکی از اهمیت آن چنانی برخوردار نیست و یک وبسایت بسیار با اهمیت تر است و یا یک pdf خوب.

Bahler : از افراد متعددی بخواهید پورتفولیوی شما را بررسی کنند و نظرشان را بگویند. سپس بر این اساس آن را اصلاح کنید.

Paepcke-Hjeltness: حتما فایل pdf را با حجمی کمتر از 5 مگابایت ارسال کنید. پورتفولیوی شما در طول زمان و متناسب با یادگیری شما تغییر خواهد کرد.

Bahler : وارد هر مصاحبه ی کاری که می شوید؛ حتما لپ تاپ یا تبلتی به همراه داشته باشید که پورتفولیویتان را روی آن نمایش دهید و همچنین به روش های جایگزین احتمالی هم فکر کنید و با آمادگی کامل در هر شرایطی حاضر شوید.

 

 

منبع: whipsaw.com

ترجمه و نگارش: سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم: عاطفه جفائی