BMW از Unity 3D برای توسعه ی رانندگی اتوماتیک استفاده می کند.

 

پیش ازاینکه این ماشین در دسترس مشتریان قرار بگیرد؛ BMW نیاز به آزمایش آن در 150 میلیون مایل مجازی دارد. بنابراین این کمپانی با تکیه بر ابزارهای 3D real-time Unity، دنیای مجازی مورد نیاز سنجش و آزمایش روبات ها در امنیت کامل را می سازد.

در واقع 95% آزمایش این اتوموبیل ها به صورت شبیه سازی شده انجام می شود. که این به معنای زمان کمتر، آزمایش بیشتر، هزینه ی پایین و ریسک حداقلی است.

در این دنیاهای مجازی و شبیه سازی شده می توان تأثیر عواملی چون باران و مه و برف و ... را بررسی کرد. همپنین می توان عملکرد خودرو را در ترافیک شبیه سازی شده ای هم سنجید.

از کاربردهای اصلی Unity برای BMW تصویر سازی داده های خام حاصل از شبیه سازی ها به شکلی قابل درک، نزدیک به واقعیت و فراتر از نمودارها و سپس ارزیابی عملکرد خودرو در این سناریوهای شبیه سازی شده است.

BMW با استفاده از Unity یک ادیتور گرافیکی را تولید کردند که تغییر فاکتورهای موجود در هر سناریوی شبیه سازی شده (مانند میزان ترافیک، حضور عابرین پیاده، علائم راهنمایی رانندگی، شرایط محیطی و ...) را امکان پذیر و راحت تر می کند.

یکی از تغییراتی که BMW اعمال کرد، عقب گرد از محیط واقع گرایانه و پر جزئیاتی بود که توسعه گران BMW در ابتدا ساخته بودند. این محیط های پر جزئیات در داده ها نویز اضافی ایجاد می کردند؛ از این رو توسعه گران سناریوها را ساده سازی کردند تا بر نتایج به دست آمده از هر شبیه سازی تمرکز کنند.

در این آزمایشات مقیاس کوچک، سنجش عملکرد خودرو در ده ها هزار مایل زمانی کمتر از 1 دقیقه به خوداختصاص می دهد. این موضوع امکان ارزیابی دقیق تر بخش های مختلف را فراهم می کند.

اما در آزمایشات بزرگ مقیاس، سناریوهای گسترده تری اجرا می شوند مانند رانندگی از مونیخ تا اشتوتگارت که ساعت ها به طول می انجامد و نیازمند هماهنگی و برنامه ریزی برای شرایط آب و هوایی، عابرین پیاده و... است.

" با آزمایشات شبیه سازی شده، بررسی و پوشش عوامل متعدد در شرایط و موقعیت های گوناگون بیشتری فراهم می شود که حاصل آن محصولی ایمن تر برای مشتریان خواهد بود." Nicholas Dunning، متخصص شبیه سازی دپارتمان خودروهای اتوماتیک در کمپانی BMW

BMW در آینده از نسخه های ارتقا یافته ی Unity نیز بهره مند خواهد شد. " ما مشتاقیم طیف وسیع تری از موقعیت ها را در محیط های جغرافیایی شبیه سازی شده ی متنوع تری بسنجیم؛ همچنان که تلاشمان بر ارتقای استانداردهای دنیای شبیه سازی نیز هست." Dunning

"به علاوه کمپانی برای افزایش میزان وفاداری سیستم به واقعیت، در تلاش برای گنجاندن کل وسیله ی نقلیه در سیستم است و نه فقط بخشی از سخت افزارهای آن."

از نظر شما عملکرد خودرو در این آزمایشات شبیه سازی شده و رانندگی 150 میلیون مایل، با عملکرد واقعی خودرو برابری می کند؟

 

منبع: designnews.com

ترجمه و نگارش: سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم :عاطفه جفائی