کمپانی 250 LAB طراحی داخلی قطار مسافربری مدولار مناسب شب را به انجام رساند.

این پروژه به سفارش شرکت JSC "TMH" که بزرگترین تولید کننده ی حمل و نقل ریلی در روسیه است، انجام شده است.

این قطار دارای دو طبقه تخت است که هردو به میزان یکسانی راحتی مسافرین را فراهم می کنند. همچنین 250 LAB ایده هایی را در راستای خصوصی ساختن فضا برای هر مسافر اجرایی کرده است.

"هر مسافر می تواند به راحتی بر روی تخت های طبقه بالا بنشیند. چمدان ها و کفش ها به طور جداگانه در یک ماژول ویژه که به چند قسمت تقسیم شده؛ قرار می گیرند. هر مسافر میز مخصوص خود را دارد و با پرده هایی که در کنار تخت ها تعبیه شده اند؛ می توانند فضای خصوصی خود را داشته باشند. برای افرادی که دو نفره سفر می کنند؛ پنجره هایی در جداره ی بین تخت ها قرار گرفته که امکان برقراری ارتباطشان را فراهم می کند." Alexey Sharshakov، طراح ارشد 250 LAB

گروه طراحی همچنین به موقعیت های گوناگونی هم فکر کرده اند. تخت های پایینی می توانند تبدیل به دو صندلی با میزی در میانشان شوند. این خودروی مدولار برای خواب و بر اساس نمونه ی خودروهای T شکل طراحی شده است که فضای داخلی تا 11% کاهش می یابد و بیشتر فضا به تخت ها و فضای استراحت اختصاص داده می شود. رنگ هایی که در فضای داخلی استفاده شده، از تناژهای طبیعی و گرم هستند. همچنین فضا هم مناسب سفرهای انفرادی و هم خانوادگی است.

 

منبع: wdo.org

ترجمه و نگارش: سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم: عاطفه جفائی