Jupe از طراحی واحد مراقبت های ویژه ی قابل حملش رونمایی کرد.

استارت آپ Jupe از اولین اتاقک مراقبت های ویژه ی مستقل در جهان و چندین اتاقک مراقبتی دیگر با هدف کمک به بیمارستان های تحت فشار ویروس کرونا رونمایی کرد.

Jupe توسط کارآفرینی به نام Jeff Wilson و سرمایه گذاری به نام Cameron Blizzard، با هدف کمک به بی خانمان ها تأسیس شد. Wilson و Blizzard با پزشک و حامی سلامت، Esther Choo و طراح انسان دوستی به نامCameron Sinclair همراه شدند؛ تا بخش جدیدی به استارت آپشان تحت عنوان Jupe Health اضافه کنند. این مرکز سه واحد درمانی منقول تولید کرده است که کاملا جمع می شوند و در بیمارستان هایی که نیازمند کمک هستند؛ مستقر می شوند.  این سه واحد شامل Jupe Plus: بخش مراقبت های ویژه (ICU)، Jupe Care: بخشی برای بیمارانی که مشکل حیاطی وخیمی ندارند و Jupe Rest: بخشی برای استراحت پرستاران و تیم پزشکی است.

Jupe اضافه کرده است که یک کشتی باربری قابلیت جابه جایی 500 عدد از این بسته بندی ها را به سرتاسر دنیا دارد و 24 عدد از آن ها را هم می توان با کامیون های باربری جابه جا کرد.

Jupe Rest به منظور فراهم کردن محیطی برای استراحت تیم پزشکی تولید شده تا رفت و آمد آن ها به خانه و در نتیجه احتمال انتقال ویروس را کاهش دهد. هر اتاقک شامل تخت و اتصال به سایر تجهیزات الکتریکی از طریق اینترنت است؛ که امکان کنترل صدا و آب و هوا را فراهم می کند. به علاوه ی تخت، سرویس بهداشتی، سینک و دوش هم در این واحدها تعبیه شده است.

نمای بیرونی این اتاقک ها پوششی چند وجهی است که با دو نوع سیستم تولید انرژی (خورشیدی و باتری) تولید شده اند و مجهز به سیستم خروج آب هستند.

Wilson می گوید این پروژه افراد متخصص در زمینه های متنوعی از جمله فیلم، دیزاین، پرینت سه بعدی و... را گرد هم آورد؛ که در نوع خود بی سابقه است.

ماژول های تخت ها می توانند به اشکال گوناگونی چیدمان شوند.

افراد متخصص و کمپانی های گوناگونی در طی ماه های اخیر آمادگیشان جهت همکاری و کمک به رفع کمبود تجهیزات درمانی اعلام کرده اند. از جمله کمپانی مادر Gucci و کارخانه ی اتوموبیل سازی Vauxhall که خط تولیدشان را به تولید ماسک و ضدعفونی کننده ها اختصاص داده اند.

 

ترجمه و نگارش : سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم : عاطفه جفائی 

منبع: dezeen.com