6 نکته برای عرضه ی محصولات جدید مانند شرکت اپل

 

در قسمت قبلی این مقاله به سه نکته ی اولی که می توانستیم از کمپانی Apple جهت ارائه ی محصولی نو به بازار بیاموزیم؛ اشاره کردیم. در این قسمت به سه نکنه ی دوم می پردازیم.

 

  • ·       کمی تعلیق ایجاد کنید.

این نکته زمانی که یک کمپانی نوپا و تازه تأسیس دارید؛ چندان هم راحت نیست؛ زیرا تقریبا هیچکس از وجود شما خبر ندارد و احتمالا هم برای کسی مهم نخواهد بود که شما قصد رونمایی از چه چیزی را دارید. اما حدس بزنید چه؟ برای Apple هم سخت است. تقریبا چند هفته قبل از مراسم های رونمایی آن ها، همه می دانند چه چیزی در راه است اما به هر حال Apple رازش را تا لحظه ی آخر مخفی نگه می دارد و به هیچکدام از شایعات و اخبار هم واکنشی نمی دهد تا حس کنجکاوی مخاطبانش را جلب کند. شما هم در هفته های پیش از رونمایی از محصولتان باید رفتاری مشابه داشته باشید.

 

  • ·       برای رونمایی از اطلاعات بیشتر بر روی وبسایتتان، حاضر باشید.

این نکته احتمالا واضح است اما به محض این که رونمایی Apple به اتمام می رسد؛ اطلاعات و جزیئات بیشتر راجع به محصولات جدید بر روی سایتش ظاهر می شود. صفحه ی اول سایت با تصاویر ساده، واضح و تأثیرگذار و لینک های سریع به ویدئو و یا صفحاتی که مخاطبین می توانند بیشتر راجع به محصول اطلاعات کسب کنند؛ کاملا به تبلیغ محصول جدید اختصاص داده می شود.

 

  • ·       هرچه ساده تر، بهتر

یکی از کارهایی که Apple همیشه انجام می دهد؛ تأکید گروه تبلیغاتش بر ویژگی های ساده ی محصول است. ممکن است iphone های جدیدش از نظر فنی ارتقا پیدا کرده باشند و ... اما Apple ترجیح می دهد بر ویژگی هایی چون سرعت بالاتر و به عنوان مثال سنسور اثر انگشت گوشی اش برای تبلیغ تأکید کند. زیرا که همه لزوما علاقه ای به اطلاعات فنی ندارند و یا حتی دانشی در این زمینه ندارند که با شنیدن آن ها تحت تأثیر قرار بگیرند و محصول را خریداری کنند.

بنابراین بر ویژگی هایی از محصولتان تأکید کنید که اکثریت مخاطبانتان قابلیت درک آن را داشته باشند و یا دلیل اصلی علاقه شان به محصول شما این دسته ویژگی ها باشد.

درست است که Apple در طول سالیان به مشتریان وفاداری دست پیدا کرده است؛ که احتمالا هرچه Apple عرضه کند می خرند، و به احتمال زیاد هیچ کدام از ما نمی توانیم به این تعداد هوادار پرو پا قرص برسیم اما حداقل می توانیم از این کمپانی درس هایی برای موفقیت کسب و کارمان بگیریم.

ترجمه و نگارش: سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم: عاطفه جفائی

منبع: blog.hubspot.com