6 نکته برای عرضه ی محصولات جدید مانند شرکت اپل

 

برای شرکت های تازه واردی که منتظر هر فرصتی برای موفقیت هستند؛ به نظرمان رسید وقتی نوبت به عرضه یک محصول جدید به بازار می رسد؛ بررسی کمپانی ای که بی شک از موفق ترین شرکت های حال حاضر دنیا در این زمینه است؛ فکر بدی نباشد.

بله راجع به شرکت Apple صحبت می کنیم. شرکتی که همایشات 90 دقیقه برای معرفی محصولات جدیدش برگذار می کند و در آخر حضار را با یک کنسرت موسیقی سورپرایز.

از این شرکت چه درس هایی می توانیم بگیریم؟

 

  • ·       تمرین کنید؛ تمرین کنید و تمرین کنید.

مسئله ی مهم راجع به Apple این است که به شدت برنامه ریزی شده و طبق نمایشنامه شان عمل می کنند. همه چیز سر وقت شروع می شود، پیام طبق برنامه منتقل می شود و همه چیز سر وقت به پایان می رسد. و همه چیز خیلی کم دردسر و راحت به نظر می رسد. چه طور ممکن است؟ تمرین می کنند. درست مثل یک گروه تئاتر. زیاد تمرین می کنند و زود هم شروع می کنند. اگر در حال برنامه ریزی یک ارائه ی محصول هستید از هفته ها قبل شروع کنید و آن روز مهم نهایی را تمرین کنید.

  • ·       داستان داشته باشید.

نمی توانید همین طور خشک و خالی یک محصول روانه ی بازار کنید؛ برای موفقیتش باید یک داستان قوی برای آن داشته باشید.

داستان Apple چیست؟ مدیرعامل Apple می گوید ما به دنبال تولید بیشترین محصول در مقایسه با شرکت های دیگر نیستیم؛ بلکه به دنبال تولید بهترین محصول ممکن هستیم. همچنین Apple به طور واضح مشخص کرده است که قصد رقابت در سطح پاییتن بازار را ندارد و محصولاتش پریمیوم و برای مشتریان سطح بالا هستند. همچنین ایجاد کردن تصوری برای مخاطب که داشتن محصولات این شرکت بر کلاس اجتماعی آن ها اثر می گذارد. به BMW و Volkswagen فکر کنید.

  • ·       بر مشتریان تمرکز کنید.

اپل با سری های جدیدش ممکن است افرادی را هدف بگیرد که تا به حال تجربه ی استفاده از گوشی های تلفن همراه این شرکت را نداشته اند؛ اما همزمان مجموعه ای را هم عرضه می کند برای مشتریان وفاداری که با عرضه ی هر محصول جدید این شرکت، آن را می خرند. چرا؟ چون برای مشتریان دسته ی دوم کمپانی تنها نیاز به اضافه کردن امکانات جدید محدودی دارد، مثل اضافه کردن آپشن جدید برای قفل کردن گوشی و یا یک چیپ سریعتر. و یا حتی اضافه کردن رنگ طلایی به گوشی ها. اما برای جذب مشتریانی که تا به حال از محصولات استفاده نکرده اند؛ شرکت باید قوی تر از هر زمان دیگر و پیشرفته تر از محصولات پیشینش ظاهر شود و افراد را توجیه به خرید کند. ­­

 

ترجمه و نگارش: سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم: عاطفه جفائی

منبع: blog.hubspot.com