بسته بندی های"Take Back" شرکت Packadore Collective

شرکت Packadore Collective از ظروف برگشت پذیری تحت عنوان "Take Back" رونمایی کرده است که بسته بندی خلاقانه ی چندبار مصرفی برای غذاهای بیرون بر هستند. این بسته بندی ها راه حل ساده و هوشمندانه ای در وهله ی اول، برای به حداقل رساندن ردپای کربن دی اکسید با استفاده ی چندباره از آن ها و در وهله ی دوم ارتقای کیفیت تجربه ی مشتری است.

اکثرا غداهای بیرون بر، در ظروف یک بار مصرف پلاستیکی بسته بندی، ارسال و مصرف می شوند؛ و در نهایت یا سوزانده می شوند یا وارد دریاها و اقیانوس ها می شوند. به علاوه این ظروف از استحکام کافی برخوردار نیستند و به راحتی آسیب می بینند و یا می شکنند و کیفیت تجربه ی مشتری را با کیفیت پایینشان کاهش می دهند.

Take Back به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر شست و شوی آسان، به راحتی هم انبار می شود. همچنین لبه های دوجداره ی این ظروف سبب حفظ دمای غدا در حین ارسال می شود. ظاهر این ظروف بسیار یادآور پاگوداهای شرقی است؛ که خصوصا برای غذاهای آسیایی طراحی شده و همچنین عدم وجود نام هیچ برندی بر روی ظروف، آن ها را قابل استفاده برای رستوران های متفاوت می کند.

این ایده شامل یک سیستم ردیابی ظروف هم هست؛ که توسط نرم افزارهایی اداره می شود. رستوران ها و کافه های محلی سفارشات را در این ظروف به دست مشتری می رسانند، مشتری ها نیز تا سفارش بعدی ظروف را نگه می دارند. یک سیستم پرداخت هم برای مشتریان در نظر گرفته شده تا اعتباری به اشتراکشان برای این ظروف ببخشد.

ترجمه و نگارش:سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنظیم : عاطفه جفائی 

منبع: dexigner.com