رونمایی از کانسپت گوشی جدید تاشو شرکت Nendo

شرکت Nendo از کانسپت دیزاین جدیدش که گوشی های موبایل تا شو (Slide-phone) هست؛ رونمایی کرده است. این موبایل ها در حالت تا شده، 54 میلی متر در 86 میلی متر هستند؛ که ابعادی معادل یک کارت اعتباری است و تنها با استفاده از حرکت انگشت شست کاربر، تغییر شکل می دهد.

با بازکردن یکی از تا های این گوشی، 40 میلی متر از صفحه نمایش آن ظاهر می شود که دارای کاربردهای متنوعی است: نمایش زمان، تاریخچه ی مکالمات، اعلان ها و حتی پخش کننده ی موسیقی.

با بازکردن تای بعدی، 80 میلی متر از صفحه نمایش نمایش داده می شود، به علاوه ی دوربین، که کاربر حتما متوجه جا به جایی آن به بالای دستگاه خواهد شد. این حالت مناسب عکس های سلفی، برقراری تماس تصویری و سایر کابردهای مرتبط با دوربین جلوی گوشی است.

با بازکردن تمامی تا ها، کاربر یک صفحه نمایش 7 اینچی در اختیار خواهد داشت که ابعادی با تناسب کاملا منحصر به فرد است. به علاوه ی امکان انجام بازی های ویدئویی با یک پنل جانبی، کاربر می تواند از گوشی به عنوان یک کنترلر با پنل ها در هر دو طرف هم استفاده کند و در حالت مولتی تسک، برنامه های متعددی را به ردیف مشاهده کند و همچنین از عکاسی پاناروما در حالت تمام صفحه لذت ببرد.

دکمه های کنار دستگاه به شکل بیضی های نضفه هستند که با باز و بسته شدن تا ها، هم می توانند به عنوان 2 تا 4 دکمه مورد استفاده قرار بگیرند، و هم به صورت یک دکمه ی بزرگ. همچنین امکان تا کردن گوشی از وسط، در حالت کاملا باز هم وجود دارد تا حس نوشتن در یک دفترچه را القا کند.

لولا ها با چرم جیر پوشانده شده اند تا از القای حس غیر ارگانیک شکل و تیز بودن لبه ها جلوگیری شود. رنگ سایر قسمت ها هم از رنگ های ملایم هماهنگ با چرم انتخاب شده است.

در نهایت، پایه ی شارژ دستگاه هم در هماهنگی با لولاهای دستگاه طراحی شده است تا در هنگام شارژ هم دستگاه ظاهری یکدست و مرتب داشته باشد.

 

ترجمه و نگارش : سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنطیم:عاطفه جفائی

منبع: dexigner.com