مبلمان یک شهر بتنی
 
مبلمان شهری که به مبلمان خانگی شباهت دارند. این مجوعه به یک دلیل واحد طراحی شد و آن هم آوردن گرمای خانه به دل شهر بود و القای خانه ای راحت و بزرگ که مردم را در کنار هم جمع می کند. جهت ساختن فضایی داخلی در فضای بیرونی دیزاینرها از فرم های آشنایی که همه ی ما در خانه می بینیم مانند مبل و آباژور استفاده کردند. قرار است این قطعات در محل نهایی با ریخته گری بتن در قالب های فلزی پیاده سازی شوند.  
این خانواده ی بتنی شامل Bir، Iki، Uc،  Tash و آباژوری شهری است. این مجموعه برای القای حس خانه، آوردن فضای داخلی به بیرون و القای حس متفاوتی به مردم وقتی در پارک نشسته اند؛ ساخته شد.
 
 
ریخته گری بتن در قالب های فلزی، ترجیحا در محل نهایی قطعات و استفاده از تخته ی های چوبی برای نشیمن.
پیشنهادهای دیزاینر در رابطه با متریال مورد استفاده شامل بتن، چوب و فلز است.
قطعه ی Iki، یک نیمکت دو نفره ی بتنی است که جهت استفاده در فضای بیرونی طراحی شده است.
 
قطعه ی Bir، یک نیمکت یک نفره ی بتنی است؛ که شباهت زیادی به یک مبل راحتی دارد و تجربه ی بسیار راحت و دلپذیری را فراهم می کند.
Tashlar مجموعه ای از سه نیمکت دایره ای در عین حال مربع شکل است؛ که یادآور سنگ های ساحلی هستند و از کوسن های بزرگی که وقتی چند مهمان بیشتر دارید روی زمین می گذارید تا به عنوان نشیمن استفاده شوند، الهام گرفته شده است.
 
مبل L شکل بتنی یک قطعه ی فوق العاده است؛ زیرا که کاملا شبیه یک مبل مدولار L استاندارد است. این قطعه در کنار سایر قطعات محیط مناسبی برای شما و دوستانتان فراهم می کند، که می توانید گرما و صمیمیت خانه را در هوای آزاد بیرون تجربه کنید.
 
 
 

ترجمه و نگارش : سارا عبدالمطلبی

ویرایش و تنطیم: عاطفه جفائی 

 
منبع: DESIGNAMID.COM